Trwają wakacje, czas urlopów, który sprzyja podróżowaniu. Będąc ostatnio na Kociewiu postanowiłem i tutaj odszukać w miejscowościach regionu budynki pocztowe i je fotograficznie udokumentować. Ostatnio trafiłem do Skórcza, miasteczka położonego w powiecie starogardzkim.

Poniżej prezentuję budynek poczty w Skórczu mieście położonym w woj. pomorskim, w południowow-zachodniej części powiatu starogardzkiego. 

Początki osadnictwa w Skórczu związane sa z powstaniem na początku XIV wieku kościoła. W 1458 roku, w czasie wojny trzynastoletniej, wojska polskie pokonały Krzyżaków w bitwie pod Skórczem. W wyniku I rozbioru Skórcz znalazł się w Prusach. Do Polski miasteczko powróciło w 1920 roku.

Najprawdopodobniej na początku XX wieku wybudowano istniejący do dnia dzisiejszego budynek poczty, który zlokalizowany jest przy trasie łączącej Kościerzynę z autostradą A1.

Wygląd budynku poczty z początku XX wieku niestety nie jest mi znany. Nie udało mi się odszukać jakiejkolwiek pocztówki z początku XX wieku przedstawiającej gmach poczty w tamtym czasie. Jeśli ktokolwiek dysponuje taką pocztówką, proszę o udostępnienie jej skanu.