Cyfrowa Biblioteka Literatury Filatelistycznej to unikatowa inicjatywa, której początki sięgają 2015 r. Idea powstała w i-KF i od początku była realizowana naszymi środkami. Choć kilku osób, które wniosły istotny wkład w jej powstanie nie ma już w gronie naszego koła nadal działamy. Zadanie to traktujemy jako naszą misję. 

Po raz 8. w bieżącym roku dokonaliśmy aktualizacji zasobów tej jedynej w Polsce i jednej z niewielu w świecie cyfrowej książnicy filatelistycznej.

Tym razem aktualizacja zasobów skupiona jest w dziale Dokumentacje pocztowe. Udostępniliśmy kolekcję Dzienników Urzędowych Ministerstwa Poczt i Telegrafów z okresu 1945-1950. Zasadniczo, pliki ZIP dla lat 1946-1949 zawierają kompletne roczniki. Plik dla roku 1945 wymaga uzupełnienia o numer 6 i kolejne (niestety nie wiemy ile ich powinno być). To samo dotyczy pliku dla roku 1950. Wszystkie udostępniane dzisiaj materiały pochodzą z zasobów cyfrowych bibliotek publicznych. Poza Dziennikiem udostępniliśmy w tym samym dziale także inne, pojedyncze pliki.

Pragniemy także zwrócić uwagę na odświeżoną szatę graficzną Biblioteki.

Wszystkie nowości oznaczyliśmy tradycyjnie znakiem. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony i pozostania na niej! Zasoby dostępne w Cyfrowej Biblioteki Literatury Filatelistycznej są przeogromne, każdy znajdzie w niej coś ciekawego dla siebie.