Internetowe Koło Filatelistów informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszej Polityce prywatności.

 

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

i-KF ma już 5 lat, co możemy o sobie powiedzieć?

Wzrost liczby członków w Kole przestawiony w jednym z wcześniejszych artykułów jest jednym z elementów świadczących o systematycznie wzrastającej popularności Koła. Czy jednak nasze koło jest zdominowane przez ludzi, którzy z racji wieku uważani są za pokolenie internetowe? Mogłoby się wydawać, że tak jest albo, że tak powinno być. Tymczasem fakty mówią, że jest inaczej.

W chwili pisania tego tekstu w i-KF jest już 101 członków. Zdecydowaną przewagę mają mężczyźni, Pań w Kole jest tylko 7.
Średnia wieku członków i-KF-u jest 53,1 lat, mediana tj. wartość od której dokładnie połowa członków koła jest starsza ale i jednocześnie połowa członków Koła jest młodsza wynosi 55,0 lat. Strukturę wiekową w Kole przedstawia wykres poniżej.

 

Histogram pokazuje, że zdecydowana większość członków koła jest w wieku między 41 a 70 lat. W grupie osób młodszych wiekiem są oczywiście wszystkie nasze Koleżanki. Najstarszy członek Koła liczy sobie 75 lat a najmłodszy 26. W kole skupiamy zarówno osoby, które wcześniej były członkami PZF, jak i takie, dla których i-KF jest pierwszym kołem. Najdłuższym stażem członkowskim, wynoszącym 54 lata, pochwalić się może jeden z naszych Kolegów.

W i-KF skupiamy prężną grupę wystawców, Jest ich aż 4. Z powodzeniem wystawiali na krajowych i międzynarodowych wystawach, otrzymując wysokie punktacje. Dwie kolejne osoby przygotowały w tym roku swoje pierwsze eksponaty, atestowały je i czekają na swój wystawienniczy debiut.
Koło skupia bardzo duża liczbę osób, które prowadzą własne badania i systematycznie publikują ich wyniki. Aż 8 członków publikuje w polskiej prasie filatelistycznej. Dwóch członków koła jest członkami rzeczywistymi PAF, jedna osoba jest kandydatem. Rocznie nasi Koledzy publikują łącznie w prasie filatelistycznej około 50 tekstów.
Po jednym względem jesteśmy wyjątkowym kołem w PZF. Skupiamy aż 3 ekspertów PZF a ponadto jeden z naszych Kolegów rozpoczął właśnie szkolenie eksperckie.

Jesteśmy aktywni w internecie. Poza administrowaniem i redagowaniem naszej strony oraz naszego konta na portalu społecznościowym jeden z naszych Kolegów administruje stroną zgpzf.pl i Forum Filatelistów (zgpzf.pl/ffp). Oczywiście publikujemy na naszej stronie własne teksty, czy udostępniamy prezentacje ale także współpracujemy z licznym gronem polskich filatelistów i za ich zgodą przedstawiamy Państwu udostępnione nam przez nich materiały, które na potrzeby internetowej publikacji redagujemy.

Jesteś tutaj: START | O NAS | Nasze Koło | STRONA GŁÓWNA | i-KF ma już 5 lat, co możemy o sobie powiedzieć?